Svara zuduma sekas onkoloģiskas slimības gadījumā

onkoloģiskas slimības

Onkoloģiskas slimības gadījumā organismā palielinās uzturvielu un enerģijas patēriņš. Ne vienmēr slimnieks spēj uzņemt pietiekami daudz ēdiena, lai nodrošinātu organismu ar nepieciešamo. Tas var novest pie svara zuduma.

Svara zudums slimības laikā samazina pretvēža terapijas efektivitāti. Samazinās reakcija uz ķīmijterapiju un radioterapiju, kā arī palielinās blakusparādību skaits. Veselajām organisma šūnām, uz kurām arī iedarbojas pretvēža terapija, ir mazāk izredžu saglabāties, un tas palielina nevēlamo blakusparādību skaitu un smagumu.

Organisma reakcija uz zālēm

Novājināts organisms atšķirīgi reaģē uz medikamentiem, kuri tiek izmantoti terapijas laikā. Mainās reakcija uz pretsāpju zālēm, un pastiprinās to lietošanas blakusparādības. Citu pacienta lietoto medikamentu (piemēram, cukura diabēta ārstēšanai vai asins recēšanas samazināšanai) iedarbība kļūst neprognozējama un var būt bīstama veselībai un dzīvībai.

Onkoloģiskas slimības gadījumā ir vērts izmantot ārstnieciskā papilduztura produktus, kas ļaus vieglāk apmierināt organisma pieprasījumu pēc uzturvielām un enerģijas un novērsīs svara zudumu slimības laikā. Šāds preparāts ir, piemēram, Nutridrink Protein 125 ml, kas izstrādāts, domājot par onkoloģiskiem pacientiem.

Noskaties arī lekciju “Es zaudēju svaru onkoloģiskas slimības laikā – kad jāsāk uztraukties?