Svara zuduma sekas onkoloģiskas slimības gadījumā

onkoloģiskas slimības

Onkoloģiskas slimības gadījumā organismā palielinās uzturvielu un enerģijas patēriņš. Ne vienmēr slimnieks spēj uzņemt pietiekami daudz ēdiena, lai nodrošinātu organismu ar nepieciešamo. Tas var novest pie svara zuduma.

Svara zudums slimības laikā samazina pretvēža terapijas efektivitāti. Samazinās reakcija uz ķīmijterapiju un radioterapiju, kā arī palielinās blakusparādību skaits. Veselajām organisma šūnām, uz kurām arī iedarbojas pretvēža terapija, ir mazāk izredžu saglabāties, un tas palielina nevēlamo blakusparādību skaitu un smagumu.

Organisma reakcija uz zālēm

Novājināts organisms atšķirīgi reaģē uz medikamentiem, kuri tiek izmantoti terapijas laikā. Mainās reakcija uz pretsāpju zālēm, un pastiprinās to lietošanas blakusparādības. Citu pacienta lietoto medikamentu (piemēram, cukura diabēta ārstēšanai vai asins recēšanas samazināšanai) iedarbība kļūst neprognozējama un var būt bīstama veselībai un dzīvībai.

Onkoloģiskas slimības gadījumā ir vērts izmantot ārstnieciskā papilduztura produktus, kas ļaus vieglāk apmierināt organisma pieprasījumu pēc uzturvielām un enerģijas un novērsīs svara zudumu slimības laikā. Šāds preparāts ir, piemēram, Nutridrink Protein 125 ml, kas izstrādāts, domājot par onkoloģiskiem pacientiem.

Noskaties arī lekciju “Es zaudēju svaru onkoloģiskas slimības laikā – kad jāsāk uztraukties?

Malnutrīcijas riska skrīnings NRS 2002, izmantošanai stacionārā

NRS 2002 LV   Malnutrīcijas riska skrīnings NRS 2002, izmantošanai stacionārā.  

Lasīt vairāk
onkoloģiskas slimības

Kā motivēt slimnieku sākt ārstēšanos?

  Sabiedrībā onkoloģiskas slimības tiek uzskatītas par vissmagākajām un visgrūtāk ārstējamām. Vēzis ļoti bieži saistās ar sāpēm, nāvi, izolāciju un ciešanām. Pacienta reakcija, uzzinot par vēzi, var būt dažāda. Pirmajā slimības stadijā var pārņemt tādas emocijas kā [1] :  – dusmas, – niknums, – izmisums, – netaisnīguma izjūta un jautājumi: “Kāpēc tieši es?” Kad pirmās …

Lasīt vairāk