Sasniegumi intensīvajā terapijā

Pašlaik intensīvās terapijas nodaļās (ITN) ārstējas vecāka gadagājuma pacienti, kuriem ir vairāk komplikāciju, nekā šāda vecuma pacientiem ir bijušas jebkad iepriekš. Taču pēdējo desmit gadu laikā, pateicoties sasniegumiem medicīnas un tehnoloģiju jomā, arī šādu pacentu izredzes izdzīvot un atveseļoties ir ļoti augušas.

Jaunās ķirurģiskās tehnoloģijas, pilnveidota anestēzija, pacientu labāka kopšana un aprūpe pirms un pēc operācijas, optimāls uzturs un agri atsākta kustēšanās ļauj pāātrināt atlabšanu pēc intensīvās terapijas. Šie sasniegumi veselības aprūpes jomā ļauj pacientiem ātrāk atgriezties mājās, pavadot ITN un slimnīcā mazāk laika, vienlaikus mazinot ar uzturēšanos slimnīcā saistītos izdevumus (1-3). Pašlaik pacientiem ir radīti apstākļi, lai viņi spētu atveseļoties ātrāk, līdz ar to ātrāk atgriezties pie ierastās dzīves.

Uztura loma intensīvajā terapijā

Medicīniskā uztura jomā ir noticis liels zinātnisks progress, un tas ir radījis labāku izpratni par to, kādam ir jābūt optimālam uzturam intensīvās terapijas apstākļos (4-9). Gan klīniskajās barošanas vadlīnijās norādīts, gan arī ITN eksperti atzīst, ka uztura nodrošināšanai ir nepieciešama jauna, individualizēta pieeja (10-14).

Olbaltumvielu loma kritisko slimību ārstēšanā

Kritiski slimiem pacientiem muskuļu masas zudums un malnutrīcija (nepietiekama uztura uzņemšana) ir novērojami ļoti bieži (15). Olbaltumvielas ir viens no svarīgākajiem makroelementiem, kas ļauj saglabāt lieso muskuļu masu, labvēlīgi ietekmējot kustēšanās spēju un mazinot mirstību (16,17)

Medicīniskās ierīces intensīvajā terapijā un ne tikai.

Enterālai barošanai (caur zondi) paredzētos sūkņus, sistēmas un zondes izmanto uztura ievadīšanai pacienta kuņģī. Lai palīdzētu pacientiem un viņu ģimenēm pareizi ievērot veselības aprūpes speciālista sniegtos ieteikumus attiecībā uz enterālo barošanu, ļoti svarīgi ir izmantot kvalitatīvu enterālās barošanas sūkni gan slimnīcā, gan arī mājās.

Pacientiem un medicīnas darbiniekiem ir nepieciešama intuitīvi vienkārši lietojama, precīza un kustībām netraucējoša ierīce.

“Nutricia Flocare” ir inovatīvu medicīnisko ierīču, piederumu un palīgrīku produktu līnija, kas ir izstrādāta, lai vienkāršotu pacientiem un viņu ģimenēm barošanu caur zondi, jo uzņēmums “Nutricia” ir pārliecināts par to, ka barības uzņemšanas procesam bez problēmām ir jāiekļaujas pacienta ikdienas dzīvē.

“Flocare Infinity” sūkņi ir iemantojuši popularitāti, jo tie ir uzticami, droši un vienkārši lietojami. Kārtridža formā veidotā barības padošanas sistēma atvieglo tās salikšanu. Skaidri saprotamā, soli pa solim instruējošā saskarne ļauj viegli iestatīt barošanas režīmu. Diagnosticēt sistēmas defektus, pateicoties skaidriem audio un vizuālajiem brīdinājuma signāliem, arī ir kļuvis vienkāršāk. Turklāt sūkņu stabilā konstrukcija ļauj mazgāt tos zem tekošas ūdens strūklas un lietot pagrieztus jebkurā virzienā.

“Nutricia” loma enterālās barošanas un medicīnisko ierīču izstrādē

Uzņēmums “Nutricia” izprot, cik svarīga ir optimāla uztura nodrošināšana, tādēļ mēs turpinām strādāt zinātnisko un tehnoloģisko pētījumu jomā, piedāvājot inovatīvus, īpaši intensīvās terapijas nodaļas un ķirurģijas nodaļām izstrādātus, enterālās barošanas sistēmu risinājumus. Mēs atbalstām veselības aprūpes speciālistus, piedāvājot plašu enterālās barošanas zonžu klāstu, ko papildina medicīniskās ierīces, piederumi un pakalpojumi, ļaujot sniegt pacientiem vislabāko aprūpi.

 

Atsauces

Anderson AD et al. 2003.
Gustafsson UO et al. 2012.
Yeh et al. 2015.
Doig GS et al. 2009.
Casaer MP et al. 2011.
Van Zanten AR et al. 2014.
Weijs et al. 2014.
Allingstrup M J et al. 2012.
Elke G et al. 2014.
McClave S et al. 2009.
Dhaliwal R et al. 2014.
Martindale RG 2015.
Evans DC et al. 2015.
Preiser JC. et al. 2015.
Wischmeyer PE. Current Opinion in Critical Care. 2016;22:279-84.
Heyland DK, Weijs PJM, Coss-Bu JA, et al. Nutrition in Clinical Practice.2017;32:58S-71S.
McClave SA, Taylor BE, Martindale RG, et al. Journal of Parenteral and Enteral Nutrition 2016;40:159-211.