Kādēļ brūču aprūpe ir svarīga

Āda pilda aizsargbarjeras funkcijas, tādēļ jebkurš tās bojājums paaugstina inficēšanās risku. Brūces var rasties traumas, ķirurģisku manipulāciju, spiediena vai berzes rezultātā. Pastāv divu veidu brūces: akūtas un hroniskas. Akūta brūce parasti pareizi sadzīst paredzamā laika posmā. Hroniskas brūces dzīšanai vajadzīgs ilgāks laiks.

Hroniskas brūces ir, piemēram, čūlas, kas radušās spiediena rezultātā (tā sauktie izgulējumi), kāju čūlas sliktas asinsrites dēļ, diabētiskās brūces (tostarp diabētiskā pēda un diabētiskās čūlas). Lēni dzīstošas vai nedzīstošas brūces var izraisīt gan smagu emocionālu, gan arī fizisku stresu. Brūču pareiza aprūpe, izmantojot speciālus pārsienamos materiālus, lai samazinātu spiedienu, kā arī atbilstošs uzturs, veicina to dzīšanu.

Uztura loma brūču aprūpē

Lielākā daļa veselības aprūpes speciālistu atzīst, ka labam uzturam ir liela nozīme brūču dzīšanas procesā, tomēr šis aspekts nav no tiem, kas ienāk mums prātā automātiski. Labs uzturs veicina brūču dzīšanu, turpretim slikts vai nepietiekams uzturs to kavē vai vispār apstādina. Noteiktām uzturvielām ir izšķiroša nozīme brūces dzīšanas procesā. Olbaltumvielas ir visu cilvēka galveno orgānu, tostarp ādas un muskuļu, struktūrelements.

Ir ļoti būtiski pārliecināties par to, ka šūnas, kuras cīnās ar infekciju, funkcionē pareizi, palīdzot atjaunot brūces bojātos audus.

Citas būtiskas uzturvielas ir arginīns, C un E vitamīns, selēns un cinks – tiem visiem ir izšķiroša nozīme brūces dzīšanas procesā. Pietiekamā daudzumā, ogļhidrātu un tauku veidā uzņemtā enerģija arī ir ļoti svarīga, jo brūces dzīšanas procesa nodrošināšanai organismam šī enerģija ir nepieciešama pat lielākā daudzumā. Brūces sadzīšanu var kavēt arī organisma dehidratācija, tādēļ ir ļoti svarīgi visas dienas garumā uzņemt daudz šķidruma.

“Nutricia” produktu loma brūču aprūpē

Uzņēmums “Nutricia” dara visu iespējamo, lai uzlabotu pacientu dzīves kvalitāti, piedāvājot veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem īpašus, viņu ikdienas darbā ar klientiem un pacientiem noderīgus uztura risinājumus. Tieši šī iemesla dēļ mūsu pasaules klases pētniecības centros Utrehtā (Nīderlande) strādājošie zinātnieki turpina veikt inovatīvo risinājumu pētījumus brūču efektīvas aprūpes ar uztura palīdzību jomā, izstrādājot produktus, kas palīdz pacientiem ar hroniskām brūcēm.